Jubileusz 100-lecia Biblioteki Publicznej

Infografika przedstawiająca głowę z napisem

Szanowni Państwo, w dniu dzisiejszym rozpoczynamy oficjalne obchody Jubileuszu 100-lecia Biblioteki Publicznej w Częstochowie. Z tej okazji przygotowaliśmy szereg atrakcji.
O niektórych mogli Państwo przeczytać w osobnych artykułach, a tym razem podajemy wszystkie akcje w pigułce.

9 października w godzinach 14:00-17:00 – Audiobooki w tramwajach Twist. Akcja przygotowana z Audioteką i MPK w Częstochowie. Pasażerowie od godz. 14:00 do 17:00 będą mogli wysłuchać fragmentów sześciu audiobooków i otrzymać pamiątkową zakładkę.

10 października w godzinach 12:00-15:00 – Ostry Dyżur Literacki– Akcja czytelnicza dla dzieci, które potrafią już czytać. Przedstawicielki Fundacji Czas Dzieci będą badać czytelników i stawiać odpowiednią diagnozę, co oznacza, że sprawdzą jakie zainteresowania czytelnicze mają dzieci i przepiszą im odpowiednią receptę. Na recepcie wypisane będą tytuły książek, które dzieci powinny przeczytać, by czytanie stało się ich wielką pasją. Nie zabraknie też suplementów diety i zakładek do rozdania.

11 października o godzinie 10:00- Spotkanie z pisarzem Dariuszem Rekoszem realizowane w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki i połączone z warsztatami detektywistycznymi dla dzieci z klas IV-VII.

12 października o godzinie 10:00– Spotkanie z pisarką Melanią Kapelusz realizowane w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki, dla dzieci z klas 0-III.

13 października o godzinie 11:00- Warsztaty exlibrisu z Natalią Talarek-Oswald – dla dzieci.

13 października o godzinie 19:00 – Koncert Agaty Ślazyk i Tomasza Kmiecika- dla młodzieży i dorosłych.
Koncert dla miłośników poezji śpiewanej, piosenki aktorskiej lub po prostu muzyki w najlepszym wydaniu.

14 października o godzinie 18:00- Spotkanie z Wojciechem Dutką i promocja książki pt.: „Czarna pszczoła”, prowadzenie: Robert Jasiak.Projekt realizowany dzięki Wydawnictwu Albatros i Wspieraj Kulturę.
Po spotkaniu będzie można zakupić książki autora.

14 października w godzinach 19:00 – 21:00- Nocne zwiedzanie biblioteki

15 października w godzinach 11:00 – 14:00- „O co Biega-ński?- terenowa gra miejska dla wszystkich mieszkańców Częstochowy lubiących łamigłówki, spacery i rywalizację – bez ograniczeń wiekowych.

Zapraszamy do udziału w przygotowanych akcjach i przypominamy o trwającym jeszcze konkursie na recenzję wybranej książki.

Czekamy na Państwa w Bibliotece Głównej Aleja Najświętszej Maryi Panny 22