Relacja z III dnia FESTIWALU BAJKI

Zdjęcie przedstawiające rodziny siedzące na kocach w parku Stasica w Częstochowie

Po wielu emocjach i przeżyciach nadszedł czas na ostatni  – trzeci dzień Festiwalu Bajki, który rozpoczął się grą plenerową „Hej, gdzie jest Florka?” przed budynkiem Biblioteki Publicznej, a kolejne zadania przygotowane dla uczestników zaprowadziły ich do Parku im. S. Staszica. Tam czekały już na nich kolejne atrakcje takie jak maraton czytania, zajęcia plastyczne, czy gry i zabawy podwórkowe. Każdy z uczestników miał też możliwość pomalowania twarzy w piękne kolorowe wzory. Piknikowy charakter spotkania sprawił, że uczestnicy chętnie siadali na rozłożonych kocach i słuchali bajek Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel w interpretacji Małgorzaty Marciniak, Adama Hutyry, Michała Kuli, a także samej autorki. Każdy z uczestników otrzymywał pamiątkowy festiwalowy balonik i zakładkę do książki, a także pamiątkowy autograf pani Roksany.
Po kilku dniach spotkań z bajkami i o bajkach, pełni wrażeń i pozytywnych emocji pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom festiwalu, pogratulować laureatom konkursów i oczywiście zachęcić do czytania, bo nigdy nie wiadomo jaka przygoda będzie czekać na nas następnym razem.

Autorem zdjęć jest Arkadiusz Gepchard.