7. edycja Festiwalu Bajki

16 września @ 10:30 - 18 września @ 19:00

Przed nami 7. edycja Festiwalu Bajki, która w tym roku odbędzie się w dniach 16-18 września 2021 roku.

W tegorocznym programie nie może zabraknąć tak lubianego przez małych i dużych Literackiego Pikniku, któremu towarzyszyć będzie: kiermasz książek wydawnictw dziecięcych, artystyczne malowanie buzi, tworzenie balonowych stworków, wystawa prac plastycznych.

Jednak oprócz gier i zabaw mamy coś dla małych i dużych. Spotkamy się z Elżbietą Pałasz – autorką opowiadań i bajek dla dzieci, w których baśniowość przeplata się z realiami współczesnego życia, publikującą w „Świerszczyku” i „Misiu”, współpracowniczką wydawnictwa Adamada, która opowie o dziecięcej literaturze poruszającej temat inności, a także Tomaszem Małkowskim – pedagogiem, historykiem, autorem podręczników szkolnych do historii oraz książki „O Kamilu, który patrzy rękami”, na podstawie której opowie, w jaki sposób poruszać z dziećmi tematy inności. Spotkaniem skierowanym do dzieci i rodziców jest też to z Magdaleną Schatt-Skotak – bibliotekarką, kulturoznawczynią, autorką książki dla dzieci „ŁysOlka i Długowłosy”, a także z Joanną Łajdanowicz – kierowniczką jednej z wrocławskich filii bibliotecznych.

Na Festiwalu nie może oczywiście zabraknąć warsztatów! W tym roku zaplanowaliśmy warsztaty ilustratorskie z Anną Grzyb – ilustratorką, graficzką, autorką ilustracji do książki Tomasza Samojlika „Tarmosia”a także warsztaty rodzinne z Natalią Talarek – graficzką, ilustratorką, właścicielką pracowni plastycznej Tęczówka Studio.

W ostatnim festiwalowym dniu wystąpi dla nas także Teatr nieoczywisty z nowym przedstawieniem „Pinokio”, a zwieńczeniem Festiwalu będzie spotkanie z Agatą Romaniuk– reporterką, autorką serii książek dla dzieci o „Kociej szajce”.

Festiwalowi, jak zawsze, towarzyszą też konkursy, tym razem konkurs literacki na wiersz „O bibliotece” (dzieci i młodzież w wieku 11-15 lat) i plastyczny „Biblioteka – moje miejsce” (dzieci w wieku 7-10 lat).

Partnerem tegorocznej edycji Festiwalu jest Fundacja PZU

logo Fundacji PZU