Czytanie dramatu współczesnego

22 września @ 18:00 - 19:00

Czytanie dramatu współczesnego – kolejna odsłona wspólnego projektu Biblioteki Publicznej oraz Teatru Nowego w Częstochowie, który ma zaprezentować publiczności współczesne teksty dramatyczne. Czytamy „Little Pony” Paco Bezerry.

Opis dramatu: Dziewięcioletni uczeń staje się ofiarą szkolnej przemocy, ponieważ przychodzi na lekcje z plecakiem z nadrukiem kolorowego jednorożca – nadrukiem typowym dla tornistrów dziewczynek, ale nie chłopców. Szkoła umywa ręce, jakby winnym sytuacji był sam dziewięciolatek i jego torba. Paco Bezerra buduje swoją sztuką z dialogów rodziców próbujących rozwiązać problem syna, czy to namawiając go do zmiany torby, czy to, przeciwnie, mówiąc o potrzebie trwania przy własnych wartościach.

Aktorki i aktorzy: Katarzyna Linke, Michał Bajor

, , ,