Czytanie dramatu współczesnego

21 kwietnia @ 18:00 - 19:30

Czytanie dramatu współczesnego – pierwsza odsłona wspólnego projektu Biblioteki Publicznej oraz Teatru Nowego w Częstochowie, który ma zaprezentować publiczności współczesne teksty dramatyczne. Pierwszy z nich to „Najwięcej samobójstw zdarza się w niedzielę” Anny Burzyńskiej.

Opis dramatu: Klara i Nikodem to para mieszkająca w dużym mieście. Obydwoje pracują w międzynarodowych korporacjach. Uwierzyli w trwałość swoich błyskotliwych karier, a nawet w swoją genialność na trudnym rynku zawodowym, gdzie dziesiątki i setki im podobnych, walczą między sobą o coraz lepsze samochody, imponujące gabinety, telefony komórkowe, członkostwo w elitarnych klubach, mieszkania w ekskluzywnych osiedlach, a nade wszystko o prestiż.

Aktorzy: Katarzyna Linke, Paweł Bilski

, , ,