Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Nowy kanon lektur. Debata z udziałem Justyny Sucheckiej, Katarzyny Kasi i Michała Rusinka w ramach Festiwalu Dekonstrukcji Słowa Czytaj!

4 września @ 18:00 - 20:00

zdjęcia Justyny Sucheckiej, katarzyny Kasi i Michała Rusinka

Jest to jeden z tych tematów, które budzą największe kontrowersje w sporach o kondycję współczesnej edukacji humanistycznej. Każdy z nas zmagał się kiedyś z koniecznością obowiązkowego szkolnego czytania. I – jesteśmy w stanie przyjąć wszelkie zakłady – nie sądzimy, żeby wszyscy i wszystkie podołali temu zadaniu w stu procentach. A tak zupełnie poważnie – czy dziś kanon szkolnej klasyki jest już tylko reliktem? Czy faktycznie są działa, które koniecznie TRZEBA poznać? I wreszcie – co począć z wciąż ewoluującym zestawem, który w magiczny sposób zmienia się w zależności od tego, w jakim kierunku powieje polityczny wiatr?

W dyskusji udział wezmą niewątpliwie znawczynie i znawca tematu: Justyna Suchecka (pisarka i dziennikarka zajmująca się w swoich tekstach przede wszystkim tematyką edukacji), Katarzyna Kasia (filozofka, wykładowczyni SWPS i warszawskiej ASP oraz dziennikarka radiowa i telewizyjna) i Michał Rusinek (literaturoznawca i pisarz, którego książki trafiły mi.in. do… kanonu lektur szkolnych). Zapraszamy!

Szczegóły

Data:
4 września
Godzina:
18:00 - 20:00

Organizator

Festiwal Dekonstrukcji Słowa Czytaj!

Miejsce wydarzenia

Biblioteka Publiczna im. dr Władysława Biegańskiego
Aleja Najświętszej Maryi Panny 22
Częstochowa, Śląskie 42-202 Poland
+ Google Map
Telefon:
34 3606118