Odwiedziny w przedszkolu – “Bolek i Lolek zwiedzają Polskę”

Zdjęcie przedstawiające mapę z ksiązki Bolek i Lolek zwiedzają Polskę

W dniu 14.06.2021 r. (poniedziałek) po długiej przerwie spowodowanej pandemią, została przeprowadzona lekcja przeznaczona dla dzieci uczęszczających do Miejskiego Przedszkola nr 32 w Częstochowie. Oparta była ona na książce “Bolek i Lolek zwiedzają Polskę”, do której tekst napisała Zuzanna Kiełbasińska. Czerwiec bowiem to czas, który nastraja do podroży, właśnie wtedy przecież zaczynają się wakacje w szkołach.
W budynku przedszkola, przy pomocy tablicy interaktywnej, śladem kultowych bohaterów przemierzaliśmy wybrane, a niezwykle ciekawe miejsca w Polsce w poszukiwaniu smoka. Wywiązała się dyskusja dotycząca tego czym jest smok, przypomniana też została dobrze znana legenda o smoku wawelskim. Dzieci opowiadały o swoich podróżach wakacyjnych, odnajdując w niektórych z omawianych miejsc te znane z własnych wycieczek z rodzicami.
Kraków, kopalnia soli w Wieliczce, Katowice, Moszna, kaplica czaszek w Kudowie Zdroju(Czeremnej) i Częstochowa to tylko niewielki wycinek naszego kraju, który na zajęciach zdążyliśmy odwiedzić. Tych zaś, którzy są ciekawi inny pięknych miejsc w naszej ojczyźnie, i oczywiście mieli by ochotę sprawdzić czy chłopcom udało się odszukać smoka, zapraszamy do biblioteki po omawianą tu książkę.

Zdjęcie przedstawiająca lekcje z dziećmi

Kategoria Wydarzenie:

filia24@biblioteka.czest.pl