Spotkanie z Michałem Traczykiem w ramach Festiwalu Dekonstrukcji Słowa Czytaj!

6 września @ 19:00 - 20:30

zdjęcie Michała Traczyka

Jak mówić i pisać o komiksie? Po co to robić? Czy popkultura może zbawić świat albo przynieść mu wytchnienie? Mamy dużo pytań do Michała Traczyka – redaktora naczelnego „Zeszytów Komiksowych” i jednego ze współtwórców Fundacji Instytutu Kultury Popularnej.

Michał Traczyk – doktor nauk humanistycznych, kierownik Pracowni Komiksu Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu, redaktor naczelny “Zeszytów Komiksowych”, współzałożyciel i członek Zarządu Fundacji Instytut Kultury Popularnej, dyrektor Poznańskiego Festiwalu Sztuki Komiksowej, koordynator Poznańskiej Dyskusyjnej Akademii Komiksu, autor książek “Poezja w piosence. Od Tuwima do Świetlickiego” (Poznań 2009) oraz “Komiks na świecie i w Polsce” (Bielsko-Biała 2016), a także redaktor kilku innych poświęconych piosence (“Agnieszka Osiecka o kobietach, mężczyznach i świecie”, 2003; “W teatrze piosenki”, 2004; “Zostały jeszcze pieśni… Jacek Kaczmarski wobec tradycji”, 2010) i komiksowi (“Komiks i jego konteksty, 2014; “Komiks. Wokół warstwy wizualnej”, 2016; “Komiks. Okolice (auto)biografii”, 2021), wydawca (m.in. “Henryk Sienkiewicz w obrazkach. Rysunki Henryka Sienkiewicza i obrazkowe adaptacje jego powieści” Wojciecha Birka, 2018; “Szoszana znaczy Niewinna. O poezji i biografii Zuzanny Ginczanki” Izoldy Kiec, 2019; “Klubówkowe szaleństwo. Polski trzeci obieg w fantastyce lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku” Artura Nowakowskiego). W 2020 r. stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie sztuki wizualne.

fot. Mariusz Forecki

, , ,

Festiwal Dekonstrukcji Słowa Czytaj!