Warsztaty Historii Mówionej

22 kwietnia @ 17:00 - 20:00

Drugie spotkanie w ramach projektu “Warsztaty Historii Mówionej”. Jest to cykl warsztatów, na których nauczycie się jak nagrywać, archiwizować oraz interpretować relacje świadków bądź uczestników wydarzeń historycznych. Na warsztatach uczestnicy poznają metody i techniki dotyczące m.in. tego, jak rozmawiać z świadkami historii, którzy są naszą najbliższą rodziną, jak rozmawiać z świadkami historii, którzy są dla nas obcy i jak do nich docierać, jak rozmawiać z świadkami historii, którzy byli dziećmi w trakcie opisywanych zdarzeń, jak rozmawiać z świadkami historii, którzy nie chcą wracać do trudnych wydarzeń, jak reagować, kiedy rozmówca rozpłacze się w trakcie rozmowy, czy są pytania, których nie należy zadawać, a jeśli tak, to jakie, czy istnieje system etyczny, który obwiązuje w rozmowach z świadkami historii, czy i jak weryfikować prawdziwość opowieści świadków historii.

Warsztaty poprowadzą: Patrycja Dołowy, Agata Tuszyńska oraz Mirosław Tryczyk.

Obowiązują zapisy: promocja@biblioteka.czest.pl

, ,