Książka do domu

Biblioteka Publiczna w Częstochowie wychodząc naprzeciw potrzebom osób z niepełnosprawnościami proponuje usługę – KSIĄŻKA DO DOMU. Oferta ta skierowana jest do osób, które za względu na stan zdrowia oraz wiek mają problemy z przemieszczaniem się i nie mają możliwości korzystania ze zbiorów bibliotek.

Dostarczaniem książek i innych zbiorów do domu zajmują się pracownicy Biblioteki Publicznej w Częstochowie. Usługa ta jest bezpłatna i odbywa się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, w godzinach przedpołudniowych.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny z Oddziałem dla Dzieci i Młodzieży, al.Kościuszki 4 – tel. 34 360-61-09. Osoba koordynująca – Elżbieta Bolkowska.

 Regulamin dostarczania książek do domu:

  1. Zbiory biblioteczne dostarczane są do domu osobom chorym, osobom z niepełnosprawnością ruchową i seniorom zamieszkałym na terenie miasta Częstochowy.
  2. Dostarczane zbiory obejmują książki, czasopisma i audiobooki.
  3. Bibliotekarze odwiedzający zainteresowane osoby w domach zaopatrzeni są  w dokument wydany przez Dyrekcję Biblioteki Publicznej w Częstochowie.
  4. Podczas pierwszej wizyty bibliotekarz zapoznaje osobę zainteresowaną z regulaminem oraz wypełnia tzw. kartę informacyjną czytelnika, która zostaje podpisana przez niego bądź przez inną, dorosłą, upoważnioną osobę, na podstawie dokumentu tożsamości. Ustalona zostaje częstotliwość odwiedzin oraz limit wypożyczeń.
  5. Czytelnik zobowiązany jest do poszanowania wypożyczonych zbiorów.
  6. Skargi i wnioski czytelnicy mogą kierować do Dyrekcji Biblioteki Publicznej w Częstochowie.
 Powrót