Warsztaty Historii Mówionej (warsztaty pisarskie)

grafika z czterema mówiącymi osobami i napisem warsztaty historii mówionej

Warsztaty Historii Mówionej to cykl spotkań, który ma Was nauczyć jak nagrywać, archiwizować oraz interpretować relacje świadków bądź uczestników wydarzeń historycznych. Są one nastawione na nabycie praktycznych umiejętności i ocalenie od zapomnienia historii wspólnot lokalnych czy regionalnych. Uczestniczki i uczestnicy poznają odpowiedzi m.in. na następujące zagadnienia:

– jak rozmawiać ze świadkami historii, którzy są naszą najbliższą rodziną,

– jak rozmawiać ze świadkami historii, którzy są dla nas obcy i jak do nich docierać,

– jak rozmawiać ze świadkami historii, którzy byli dziećmi w trakcie opisywanych zdarzeń,

– jak rozmawiać ze świadkami historii, którzy nie chcą wracać do trudnych wydarzeń,

– jak reagować, kiedy rozmówca rozpłacze się w trakcie rozmowy,

– czy są pytania, których nie należy zadawać, a jeśli tak, to jakie,

– czy i jak weryfikować prawdziwość opowieści świadków historii.

🔸 Warsztaty poprowadzą: Patrycja Dołowy (8.04 i 27.05), Agata Tuszyńska (6.05 i 17.06) oraz Mirosław Tryczyk (22.04 i 3.06).

🔸 Warsztaty odbędą się w Filii nr 9 przy ul. Nowowiejskiego 15 w następujących terminach:

👉 8, 22 kwietnia, godz. 17.00-20.00
👉 6, 27 maja, godz. 17.00-20.00
👉 3, 17 czerwca, godz. 17.00-20.00

🔸 Warsztaty są przeznaczone dla osób od lat 16.

🔸 Na warsztaty obowiązują zapisy. Piszcie na maila: filia9@biblioteka.czest.pl
w temacie pisząc: Warsztaty Historii Mówionej

🔸 Można zapisać się na cały cykl 6 warsztatów lub wybrać konkretną prowadzącą lub prowadzącego.

🔸 Sfinansowano ze środków programu Fundacji ORLEN „Moje miejsce na ziemi”.