• This event has passed.

Historia na śmierć i życie – spotkanie z Wojciechem Tochmanem

19 października 2023 @ 18:00 - 19:30

🔸 Wojciech Tochman to jeden z najważniejszych polskich reporterów i autorów literatury faktu. Jego książki, wśród nich m.in. Schodów się nie paliJakbyś kamień jadła, Dzisiaj narysujemy śmierćWściekły pies i Pianie kogutów, płacz psów wywołują ożywione dyskusje i niemal natychmiast wchodzą do kanonu polskiego reportażu. Dwukrotny finalista Nagrody Nike oraz Środkowoeuropejskiej Nagrody Literackiej Angelus. Laureat Premio Kapuściński przyznawanej w Rzymie oraz „Pióra Nadziei” – wyróżnienia Amnesty International.

🔸 Jego najnowsza książka Historia na śmierć i życie ukazała się w czerwcu 2023 roku nakładem Wydawnictwa Literackiego i jest reportażem z pogranicza true crime i dramatu psychologicznego Wojciech Tochman przywraca pamięć zamordowanej oraz opowiada o dziewczynie, która za udział w zbrodni zapłaciła wszystkim, co miała i co mogłaby mieć. Historia na śmierć i życie zaczyna się w połowie lat dziewięćdziesiątych na warszawskim Tarchominie i toczy przez ćwierć wieku zmieniającej się Polski, aż do dzisiaj. To zapis przemocy, bólu, zemsty i poszukiwania sprawiedliwości. Swoją książką Tochman składa hołd wybitnej reporterce Lidii Ostałowskiej, która jako pierwsza zaczęła dokumentować tę tragedię.

🔸 Spotkanie odbędzie się 19 października o godz. 18.00 w Bibliotece Głównej (al. NMP 22).

🔸 Spotkanie realizowane w ramach zadania BO nr 600 “Spotkajmy się w bibliotece”.

Date:
19 października 2023