Wypożyczalnia Główna nadal nieczynna

Infografika z napisem "Zamknięte"

Szanowni czytelnicy!

Jesteśmy w trakcie realizacji zadania nr 555 pt. „Nowoczesna Biblioteka dla Częstochowy” w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021. Zadanie realizują placówki funkcjonujące w Śródmieściu: Filia nr 9 (ul. Nowowiejskiego 15), Oddział dla Dzieci i Młodzieży (Al. Kościuszki 4), Muzoteka (Al. Kościuszki 4) oraz Biblioteka Główna (Wypożyczalnia Główna i Czytelnia Główna, Al. NMP 22).

Realizacja obejmuje m.in. zakup książek, audiobooków i gier planszowych, zakup sprzętu informatycznego, meblowego itp.

W związku z tą realizacją Wypożyczalnia Główna – z przyczyn niezależnych od Biblioteki – będzie nieczynna do odwołania, za co Państwa serdecznie przepraszamy.

Planowane działania obejmują wymianę mebli bibliotecznych oraz dodatkowo (poza zadaniem) położenie nowej podłogi z płytek gresowych w miejsce starego i zniszczonego parkietu. W okresie zamknięcia Wypożyczalni Głównej zapraszamy i zachęcamy Państwa do wypożyczania zbiorów w innych placówkach bibliotecznych zwłaszcza tych śródmiejskich (Oddział dla Dzieci i Młodzieży oraz Filia nr 9), które również posiadają zbiory dedykowane dorosłym. Placówki te nie będą przyjmować książek wypożyczonych w Wypożyczalni Głównej. Czytelnia Główna jest czynna od 30 sierpnia 2021 r. :

• poniedziałek – piątek – 10:00- 19:30
  • sobota – 9:00 – 14:00.

Nadal obowiązują zasady sanitarne w korzystaniu ze zbiorów Czytelni Głównej, dlatego zainteresowani muszą ustalać terminy wizyt w tym oddziale:tel. 34/ 360-61-13; e-mail: dib@biblioteka.czest.pl lub 34/ 360-61-11; e-mail: czyt@biblioteka.czest.pl; czyt_nauk@biblioteka.czest.pl.

Muzoteka: otwarta od 13.09.2021 r. (realizacja zadania nr 555 pt. „Nowoczesna Biblioteka dla Częstochowy” w ramach BO 2021; m.in. wymiana mebli bibliotecznych).