10. edycja Festiwalu Bajki

Napis 10. edycja Festiwalu Bajki i żaba w urodzinowej czapeczce, która czyta książkę

Już 8 czerwca (sobota) będziemy obchodzić 10 urodziny Festiwalu Bajki! W tym roku impreza odbędzie się w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży (al. Kościuszki 4), ale jak zawsze nie zabraknie na niej warsztatów dla małych i dużych, a także spotkań ze znanymi i lubianymi autorkami książek dla dzieci.

Program, który dla Was przygotowaliśmy wygląda następująco:

10.30 otwarcie wystawy ilustracji Lilu Policińskiej

11.00 warsztaty Mała Archeologiczna Przygoda (Wędrówki w czasie) dla dzieci w wieku 4-6 lat

Wkrocz w niesamowity świat dawnych kultur, zabytków i rzemiosła. Daj się porwać zagadkom przeszłości. Zostań małym archeologiem lub rozbudź dziecięce marzenia o zostaniu zawadiackim poszukiwaczem przygód.

Obowiązują zapisy!

12.30 spotkanie z Barbarą Supeł

Barbara Super to autorka ponad 80 książeczek dla dzieci. W 2023 roku stworzyła postać Stasia Pętelki i Jadzi Pętelki, których pokochały dzieci w całej Polsce.

14.00 warsztaty – długopisy 3D (Kołobajki) dla dzieci od lat 7

A gdybyśmy powiedzieli, że bajkowy “zaczarowany długopis” istnieje? Czy chciałbyś nauczyć się go używać? Zapraszamy na niepowtarzalne warsztaty, podczas których uczestnicy spróbują swoich sił w „czarowaniu” długopisami 3D.

Obowiązują zapisy!

16.00 spotkanie z Agnieszką Mielech

Agnieszka Mielech to autorka serii „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn”, która zawiera już ponad dwadzieścia książek oraz dwa tomy powieści fantasy dla nastolatków – „Jaga Czekolada i baszta tajemnic”, a bohaterki i bohaterowie podróżują po całym świecie. Teraz Wy będziecie mieli okazję wyruszyć dookoła świata z Emi i jej przyjaciółmi!