
Zapraszamy wszystkich fanów mangi, anime oraz kultury azjatyckiej na kolejną edycję „Weekendowego spotkania z mangą w Bibliotece”!
Przed nami trzy dni pełne ciekawych prelekcji, kreatywnych warsztatów, dyskusji oraz konkursów z nagrodami. To doskonała okazja, by spotkać innych pasjonatów, poszerzyć swoją wiedzę i wspólnie spędzić czas w wyjątkowej atmosferze.
Harmonogram wydarzenia:
22.05 (piątek)
Warsztaty
18:00 – 19:30
Japońska kreska – manga
Warsztaty rysunkowe krok po kroku
(zajęcia dla osób od 12 lat, obowiązują wcześniejsze zapisy)
23.05 (sobota)
Warsztaty
12:00 – 15:00
PokeParty
(zajęcia dla osób od 10 lat, obowiązują wcześniejsze zapisy)
-4 tury po 40 minut
-limit: 12 osób na turę
Prelekcje
13:00 – 13:45
Najlepszy przyjaciel Japończyka, czyli o kotach w mangach i książkach
14:00 – 14:45
Jak świat tworzy komiksy. Porównanie rynku japońskiego, koreańskiego i zachodniego
15:00 – 15:45
Death Game. Dlaczego Azjaci kochają mordercze gry?
16:00 – 17:45
Mangowy quiz
Zgadnij, co to za manga i zgarnij nagrodę
(dla osób od 12 lat, obowiązują wcześniejsze zapisy)
18:00 – 18:45
Ślady Satoshiego Kona w Hollywood. Od Aronofsky’ego po Nolana
(prelekcja 16+)
24.05 (niedziela)
Warsztaty
10:00 – 11:30
Mangowy scrapbooking
(wstęp wolny)
12:00 – 15:00
Planszówką po Azji
(wstęp wolny)
Prelekcje
10:00 – 10:45
Jak czytać mangę oczami. Historia i język kreski
11:00 – 11:45
Wyobraźnia między słowami. O mangach, komiksach i powieściach graficznych
12:00 – 12:45
Dlaczego świat pokochał Studio Ghibli?
13:00 – 13:45
Debata: Czy shōneny promują toksyczne wzorce bohaterów?
Zapisy i dodatkowe informacje:
Filia nr 13
tel. 34 323 29 44
ul. Mireckiego 28
Do zobaczenia!
 Powrót



