4. edycja „Weekendowe spotkanie z mangą w bibliotece”

Grafika promująca 4. edycję "Weekendowego spotkania z mangą w Bibliotece"

Zapraszamy wszystkich fanów mangi, anime oraz kultury azjatyckiej na kolejną edycję „Weekendowego spotkania z mangą w Bibliotece”!

Przed nami trzy dni pełne ciekawych prelekcji, kreatywnych warsztatów, dyskusji oraz konkursów z nagrodami. To doskonała okazja, by spotkać innych pasjonatów, poszerzyć swoją wiedzę i wspólnie spędzić czas w wyjątkowej atmosferze.

Harmonogram wydarzenia:

22.05 (piątek)

Warsztaty

18:00 – 19:30
Japońska kreska – manga
Warsztaty rysunkowe krok po kroku
(zajęcia dla osób od 12 lat, obowiązują wcześniejsze zapisy)

23.05 (sobota)

Warsztaty

12:00 – 15:00
PokeParty
(zajęcia dla osób od 10 lat, obowiązują wcześniejsze zapisy)

-4 tury po 40 minut
-limit: 12 osób na turę

Prelekcje

13:00 – 13:45
Najlepszy przyjaciel Japończyka, czyli o kotach w mangach i książkach

14:00 – 14:45
Jak świat tworzy komiksy. Porównanie rynku japońskiego, koreańskiego i zachodniego

15:00 – 15:45
Death Game. Dlaczego Azjaci kochają mordercze gry?

16:00 – 17:45
Mangowy quiz
Zgadnij, co to za manga i zgarnij nagrodę
(dla osób od 12 lat, obowiązują wcześniejsze zapisy)

18:00 – 18:45
Ślady Satoshiego Kona w Hollywood. Od Aronofsky’ego po Nolana
(prelekcja 16+)

24.05 (niedziela)

Warsztaty

10:00 – 11:30
Mangowy scrapbooking
(wstęp wolny)

12:00 – 15:00
Planszówką po Azji
(wstęp wolny)

Prelekcje

10:00 – 10:45
Jak czytać mangę oczami. Historia i język kreski

11:00 – 11:45
Wyobraźnia między słowami. O mangach, komiksach i powieściach graficznych

12:00 – 12:45
Dlaczego świat pokochał Studio Ghibli?

13:00 – 13:45
Debata: Czy shōneny promują toksyczne wzorce bohaterów?

Zapisy i dodatkowe informacje:

Filia nr 13
tel. 34 323 29 44
ul. Mireckiego 28

Do zobaczenia!

 Powrót