Już wkrótce Festiwal Bajki!

Infografika do Festiwalu Bajki

Infografika do Festiwalu Bajki

Dużymi krokami zbliża się pierwszy w Częstochowie Festiwal Bajki. Impreza, która ma na celu pokazać, że czytanie jest fajne, zabawne, przyjemne, a przy tym bardzo rozwijające. Czytanie i słuchanie bajek rozwija naszą wyobraźnię i pomaga nam zrozumieć lub chociaż oswoić otaczającą nas rzeczywistość. A opowiedziane w książkach historie stają się często inspiracją do zabawy i rozwijania w sobie twórczości.
Podczas tegorocznej edycji gościem specjalnym Festiwalu Bajki będzie wielokrotnie nagradzana pisarka Roksana Jędrzejewska -Wróbel. Pani Roksana jest autorką ponad 20 książek dla dzieci i doktorem literaturoznawstwa. Na stałe mieszka w Gdańsku. Lubi tańczyć, jeździć na rowerze i podróżować, ale chyba najbardziej lubi ludzi i rozmowy z nimi. Za książki o Florce otrzymała  Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego i nagrodę BESTSELLER-ka, a  Maleńkie królestwo królewny Aurelki  uznano  za Najlepszą Książkę Roku „Przecinek i kropka” 2009. Pisarka współpracowała z redakcją dziecięcą Polskiego Radia, TVP 1 („Babcia Róża i Gryzelka”) oraz pismami Dziecko, Świerszczyk i MIŚ. Otrzymała brązowy medal „Gloria Artis”. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Polskiej Sekcji IBBY.
W czasie festiwalu wysłuchamy fragmentów takich utworów jak: „Florka – z pamiętnika ryjówki”, „Królewna”, „Kamienica”, „Sznurkowa historia”, czy „Siedmiu Wspaniałych”. O tym jak wiele dobra wynika z głośnego czytania będzie można przekonać się natomiast podczas spotkania z Elżbietą Olszewską – Członkiem Zarządu i Dyrektorem Programowym Fundacji „ABC XXI – Cała Polska czyta dzieciom” pierwszego dnia festiwalu.
Częstochowę odwiedzą również wspaniali i nagradzani ilustratorzy książek: Marianna Oklejak, Agnieszka Żelewska, Daniel de Latour oraz  Artur Nowicki. Wybrane fragmenty utworów pisarki będą czytane zarówno przez samą autorkę, jak i aktorów Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.  Część spotkań odbędzie się w Bibliotece Publicznej i jej filiach, natomiast finał festiwalu będzie miał miejsce w Parku im. Stanisława Staszica. Dla zainteresowanych przygotowaliśmy grę terenową „Hej, gdzie jest Florka?”, a także liczne konkursy, zabawy oraz warsztaty plastyczne. Spotkanie w parku zakończy maraton czytania. Zapraszamy wszystkich miłośników literatury dziecięcej.  Szczegółowy Program Festiwalu poniżej.

Do pobrania:

# Plik Opis Wielkość pliku
1

Program Festiwal Bajki

19 KB
 Powrót