Komiks! Komiks!

Infografika przedstawiająca komiksy na filii nr 13

Kolekcja komiksów w Filii , skompletowana dzięki środkom z Budżetu Obywatelskiego to ok. 80 tytułów, z czego większość stanowią cykle – w sumie ok. 200 tomów. Wszystko w wydaniach kolekcjonerskich, w miarę możliwości zbiorczych, drogich, nawet luksusowych.

W zbiorze znalazło się miejsce na komiksy dla dzieci i młodzieży. Klasyka: „Jonka, Jonek i Kleks”, czy „Lucky Luke”, oraz na uznane i nagradzane, powstałe w ostatnim czasie: „Łauma”, „Rycerz Janek”, cykle: „Tymek i Mistrz”, „Saga o Ryjówce”, „Nieumarły las”, „Hilda”.

Posiadamy też tzw. komiksy paragrafowe, w których to czytelnik staje się bohaterem przedstawionej historii.

Dwie trzecie kolekcji to jednak komiksy dla dorosłego odbiorcy. Czytelnik może znaleźć u nas obrazkowe opowieści o superbohaterach – Promethea, Batman, Thor, Punisher, Helboy, Thorgal. Dla miłośników grozy, fantastyki, przygody i kryminału proponujemy serie: „Azymut”, „Criminal”, „Corto Maltese”, „Gnat”, „Łasuch”, „Odrodzenie”. Osoby preferujące tematykę psychologiczną, biograficzną, czy obyczajową, komentującą naszą rzeczywistość, zachęcamy do wypożyczenia docenionych, nie tylko w ramach gatunku powieści graficznych: „Blankets”, „Fale”, „Zabić drozda”, „Artemizja”, „Orwell”. Posiadamy kultowe cykle: „Transmetropolitan”, „Saga o potworze z bagien”, czy „Sandman”.
Powstały w tym roku zbiór planujemy stale powiększać.

Do pobrania:

Lista tytułów komiksów w filii nr 13

 Powrót