Festiwal Bajki – fotorelacja

Zdjęcie przedstawiające plakat z harmonogramem Festiwalu Bajki na sztaludze w Parku Stasica w Częstochowie

Szanowni Państwo od 29 września do 1 października trwał w Częstochowie FESTIWAL BAJKI.
W czasie trzydniowej imprezy promującej książki dla dzieci oraz dobrą zabawę inspirowaną tekstami literackimi miało miejsce wiele ciekawych wydarzeń, w których chętnie brali Państwo udział.
Festiwal rozpoczął się warsztatami parateatralnymi prowadzonymi przez panią Mirosławę Truchtę-Nowicką w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży. W tym samym dniu w Filii nr 14 pan Robert Rutkowski – aktor Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie, przeczytał dzieciom Fotel czasu Anny Czerwińskiej- Rydel, a w godzinach popołudniowych rozdaliśmy nagrody zwycięzcom konkursów: Bajka na dobranoc oraz Z odzysku, a następnie pani Ewelina Rucińska – aktorka Teatru im. A. Mickiewicza przeczytała bajkę pt. Lew. Bajka o dwóch królach Elżbiety Zubrzyckiej.
W drugim dniu Festiwalu Bajki w dwóch filiach odbyły się warsztaty ilustratorskie dla dzieci prowadzone przez pana Artura Nowickiego, a rodzice, nauczyciele i opiekunowie mogli wziąć udział w spotkaniu z panią Elżbietą Zubrzycką, która podpowiadała im jak radzić sobie z trudnymi dla dziecka tematami i podsuwała im lietrackie podpowiedzi.

 Ostatni dzień Festiwalu Bajki przyniósł z kolei wiele wrażeń zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Już od sobotniego ranka rodziny mogły wziąć udział w towarzyszącej festiwalowi grze miejskiej pn. „Tajemnica skradzionego naszyjnika”. W Parku im. S. Staszica odbywał się w tym czasie Literacki piknik, w czasie którego można było uczestniczyć w podwórkowych grach i zabawach, czy pokazie zajęć językowych dla dzieci prowadzonych przez lektorów Sieci Szkół Językowych Naczyńscy. W czasie pikniku mogliśmy również wysłuchać pana Adama Hutyrę- aktora Teatru im. A. Mickiewicza, który czytał nam Tajemnicę Matyldy Anny Czerwińskiej – Rydel, a także pana Michała Kulę – aktora Teatru im. A. Mickiewicza czytającego Kubusia Puchatka A. A. Milne. Głównym gościem sobotniego literackiego pikniku była natomiast pani Anna Czerwińska-Rydel – autorka książek dla dzieci i młodzieży, która chętnie opowiedziałą nam o pracy pisarki. Całość imprezy zwieńczył słodki poczęstunek, który ufundowała cukiernia Michaś.
Wszystkim uczestnikom zabawy serdecznie dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z trzech dni festiwalowych.

*Impreza odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy – Krzysztofa Matyjaszczyka oraz Biblioteki Śląskiej w Katowicach.

 Powrót